Su Kuyusu

El - Mu'ız su kuyumuz açılmıştır elhamdülillah bu su kuyusuna vesile olan kardeşlerimize ve bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

 

El-Muiz Ne Demek

 El- Muiz ismi Allah'ın isimleri arasındadır. Muiz "istediğini aziz eden, izzet ve ikram veren" demektir. Allah'ın aziz etme, yüceltme, ikram verme gücüne hakim olduğunu ifade eden isim olarak bilinmektedir. Arapça kökenli olan Muiz kelimesi Kur'an-ı Kerimde fiil olarak geçmektedir. Allah'ın dilediğine yardım edeceğini, güç, kudret, izzet verip yüceltebileceği ifadesinde kullanılmaktadır.

El-Muiz Anlamı Nedir?

Esma-ül Hüsna'da yer alan Allah'ın isimlerinin başına El-, Ya-, Ey-, ekleri gelerek ifade edilmektedir. El-Muiz esması anlamı ile Allah'ın yüceliğini ifade eden isimlerden birisidir. El-Muiz isminin anlamı, dilediğini aziz eden, izzet, ikram veren, yardım eden şeklinde açıklanmaktadır. Allah'ın dilediği zaman istediği kullarına yardım edebileceğini, yüceltip, izzet ve ikram verebilecek güçte olduğunu ifade etmektedir. Allah'ın güç ve kudretini dile getiren isimlerinden birisidir.

El-Muiz Fazileti Nedir?

Allah'ın isimlerini zikretmek kişinin hayatında güzelliklere vesile olmaktadır. Buna ise ismin faziletleri denilmektedir. El-Muiz isminin faziletlerinden faydalanmak için bolca zikretmek gerekmektedir. El-Muiz ismi her iki cihanda da Allah'ın izni ile aziz olmak, sıkıntılarda ve güç durumlarda Allah'ın yardımına nail olabilmek için okunmaktadır. Allah'ın yardım etmesi, izzet ve ikramda bulunması için yapılan bir dua olarak değerlendirilmektedir. El-Muiz isminin zikri Allah'ın kudretini ve dilediği zaman yardım edebileceğini kabul etme halidir. Bu inanç ile Allah'tan başka kimseye muhtaç olmamak için yapılan dualardan birisidir.

Bağış yapmak ister misin?
7/24 Destek +90 535 555 14 13
Bağış Sepetim
0