Asya su kuyusu dediğimiz bu çalışma Bangladeş köyleri ve Arakanlı Müslüman kardeşlerimizin yaşamış olduğu kamplarda açılan kuyulardır.

Bu bölgesinde dilerseniz sadece kendi adınıza 8,500₺ ile sizin istediğiniz isme özel kuyu açtırabilirsiniz. Bu çalışma vesilesiyle anne baba, aileniz, veya sevdiklerinizin adını vererek kuyu açtırabilirsiniz.
Veya geçmişlerinize sadakayı cariye maksadıyla amel defterleri kapanmasın onlara da bir sevap kaynağı olsun diye peygamberimizin de tavsiyesi üzerine bu güzel hizmete dahil edebilir siniz.

Binlerce kardeşimiz güzel çalışma ya dahil olarak elhamdülillah on binlerce Müslüman kardeşimizin çok büyük sıkıntısını gidermişlerdir.
Sizlerde geçici olan şu dünya hayatında kalıcı bir eser bırakmak isterseniz bu çalışma tamam sizlik bir çalışma.


Sa’d b. Ubâde’nin annesi vefat etmişti ve Rasûlullah (S.A.V)’a gelerek: “Ey Allah’ın Rasûlü! Annem öldü onun adına sadaka verebilir miyim?” diye sordu. Rasûlullah (S.A.V) da: “Evet” buyurdu. Sa’d: “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Rasûlullah (S.A.V): “İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarına cevap vermektir” buyurdu. (Nesai, İbn Mace) Bunun üzerine Sa’d, Medine’de bir çeşme yaptırmış, o çeşme uzun süre insanlara hizmet etmiştir.
(İbn Hanbel, Müsned)


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim