“Allah’ın mescitlerini ancak Allaha ve ahiret gününe iman edenler inşa ederler.” (tevbe-18) ayeti kerimesinden yola çıkarak Derviş derneği olarak ülkemizde ve Afrika ülkelerinde sürdürdüğümüz bu çalışmamızda kardeşlerimize en büyük ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Namaz kılmak, her Müslümana farzdır. Namaz kılmak Allah’a kulluğunun göstergesidir.

Afrika’da sömürge altında olan Müslüman kardeşlerimiz, küffarın baskısından dolayı, ibadetlerini tam manasıyla yerine getiremiyor.

İslam dinini hakkıyla öğrenme imkânına sahip olmayan hatta ibadethaneleri bile bulunmayan köylere mescitler ve medreseler yaptırıyoruz.

Bizlerde siz yardım severler ile birlikte mazlumlara umut olmak için çıktığımız bu ulvi yolda imkânsızlıklar ile mücadele eden bu kardeşlerimizin Allaha olan görevlerini yerine getirebilmeleri, namaz vakitlerinde en güzel şekilde ibadetlerini yapabilmeleri için mescitler açıyoruz.

NERELERE MESCİT YAPIYORUZ

Derviş Derneği olarak Afrika’nın Çad, Kamerun, Sudan gibi en yoksul ülkelerine ve Müslüman kardeşlerimizin bizlerden istekleri doğrultusunda en ihtiyaç gördüğümüz yerlere yapıyoruz.

BİLGİLENDİRME NASIL YAPILIYOR?

Hayırseverlerimizin yardımı bizlere ulaştığı andan itibaren bilgilendirme iletileri whatsapp üzerinden yapılmaya başlanıyor ve mescit inşası bitirilip açılışı yapılana dek sizlere bilgilendirme iletileri görsel ve yazılı medya olarak gönderiliyor.

Standart mescitlerimiz 60 ve 100 metre kare olarak yapılmaktadır.

Kişiye özel ve hisseli olarak devam eden mescitlerimiz mevcuttur.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim