Derviş Derneği olarak İslam’a ve insanlığa hizmet etmek bizim ilk ilkemizdir. Bölgemizde okuyup eğitim gören, hafızlık yapan yavrularımızdan maddi herhangi bir talepte bulunmuyoruz. Yeterki okusunlar düşüncesiyle bakıyoruz.

Fakat bu yavrularımızın yeme içme, barınma ve eğitim gibi masrafları özellikle bu zamanda ciddi manada maddi olarak bizleri zorlamakta. Bizler de bu güzel Hafızların eğitimine destek verme hususunda sizlere çağrı yapıyoruz. Belki sizlerin evladı hafız olmadı ise bugün hafızlık yapan bu yavrularımızın eğitim masraflarını karşıladığınızda belki de Rabbim sizleri yarın ahirette hafız annesi veya hafız babası olarak kabul etmesi umulur bir durumdur.

Sizlerde benim de bir hafızım olsun isterseniz bölgemizde eğitim gören yavrularımızın bir tanesini sizlere bağlamış oluyoruz.
Bu vesileyle bu yavrularımızın eğitim masraflarını aylık sizler takip ediyorsunuz.

İsterseniz 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık veyahut tam bir hafız okutma ile medreselerimize sahip çıkabilirsiniz.
Bir hafız ortalama üç yılda hafızlığını tamamlar. İnşallah bu vesileyle sizlerde ahirete hafız anne babası olarak çıkmış olursunuz.

Hepimiz biliyoruz ki ilk medrese talebeleri olan Ashâb-ı Suffe öğrencilerinin eğitim ihtiyaçlarını Efendimiz (sav) karşılıyordu. Bugün bizler varız inşallah bizlerde bu peygamber sünnetini gelin hep beraber hayata geçirmiş olalım.

Hafızlık ve ilim tahsil eden bir öğrencinin burs bedeli aylık 1.000₺’dir. Bir yıllık öğrenci bursu 12.000₺
Hafizelik süresi ise ortalama 36 ay olduğu için sponsorluk burs bedeli 36,000₺'dir.
Gücünüz kadar dilediğiniz ay adedince hafız yetimsine sahip çıkabilirsiniz.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim